Nadační fond Evy Matějkové

Elektrické koupací lůžko pro onkologické pacienty

15. 3. 2015

Nadační fonf Evy Matějkové - předání daruNadační fond Evy Matějkové poprvé pomohl loni 22. srpna, čtyři měsíce před zapsáním do nadačního rejstříku. Věnoval elektrické koupací lůžko onkologickému oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Lůžko má výrazně pomoci při péči o těžce nemocné pacienty a zvýšit kvalitu jejich života. Tato pomůcka je v mnohých případech těžce nemocných lidí možností na řádnou hygienu. 

Velmi obdivuhodné je snažení lékařského týmu onkologického oddělení Masarykovy nemocnice, který se snaží všemi způsoby přispět k pohodlí onkologicky nemocných pacientů. To dokazuje i prosazování služby „Domácí hospic“. Tvoří ho tým zdravotníků a dobrovolníků, kteří pomohou těžce nemocnému pacientovi zůstat až do poslední chvíle ve svém vlastním sociálním prostředí a v kruhu rodiny.

Zkušební provoz této služby zahájili v říjnu 2013, ale zatím v rozsahu návštěv paliativního lékaře u pacientů doma. Udržení jeho provozu umožnila grantová finanční podpora Nadačního fondu AVAST, kterou získala na zahájení provozu Masarykova nemocnice loni v květnu.

 

 

Na snímku zleva Josef Matějka a Petra Čopová.

Aktuality