Nadační fond Evy Matějkové

Na hospicovou péči, seniorům a handicapovanému chlapci 80 tisíc korun

1. 6. 2018

 

Osmdesát tisíc korun mezi tři žadatele rozdělila na svém dubnovém zasedání výběrová komise Nadačního fondu Evy Matějkové (NFEM).

Po 30 tisících dostaly Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích na pokračování kvalitní hospicové péče o nevyléčitelně nemocné pacienty a ústecká organizace Svazu tělesně postižených na nákup kompenzačních pomůcek. Dvacet tisíc korun pokryje týdenní diagnosticko-terapeutický pobyt handicapovanému chlapci z Ústí nad Labem.

„Podporu pro vás zopakujeme,“ řekl při výběrové komisi její předseda Josef Matějka v případě litoměřického Hospice sv. Štěpána, na jehož zkvalitnění činnosti už v minulých letech přispěl celkovou částkou 80 tisíc korun.

Také ústecká organizace Svazu tělesně postižených se na NFEM obrátila po třetí. Díky darovaným 60 tisícům korunám v předchozích letech se členové Svazu svezli na poznávací zájezd a mohli využít kompenzační pomůcky při sportovních aktivitách a rehabilitační pomůcku – magnetický přístroj. „Vaší žádosti opět vyhovíme a požadovanou částku navýšíme o 10 tisíc,“ řekl Josef Matějka předsedkyni okresní organizace Svazu tělesně postižených Mileně Černé. Ta navýšení s radostí uvítala, protože hrozilo uzavření půjčovny pomůcek pro seniory.

Šestiletý Tobias je mimo jiné postižený hypotonickým syndromem centrálního typu, tedy ochabnutím svalstva. „Synovi loni pomohl týdenní diagnosticko-terapeutický pobyt v Brně, rádi bychom tam s ním jezdili pravidelně minimálně jednou ročně,“ zdůvodnili žádost Alena a Petr Böhmovi. NFEM vyhověl a požadovaných 10 020 korun navýšil na 20 tisíc.

Od začátku své činnosti v prosinci 2014 do loňského prosince NFEM pomohl dvaceti žadatelům částkou 558 511 korun. Cílem NFEM je podporovat aktivity zdravotně sociálního charakteru. Žádosti jsou k dispozici na webových stránkách www.nfem.cz. Další žádosti bude výběrová komise projednávat na podzim.

 

Členové výběrové komise (zleva) Marek Matějka, Josef Matějka a Petra Čopová

Články