Nadační fond Evy Matějkové

Nové kompenzační pomůcky právě dorazily na adresu ústecké okresní organizace Svazu tělesně postižených.

16. 5. 2018

Ústečtí senioři mají nové pomůcky pro rehabilitaci

 

Nové kompenzační pomůcky převzali v pondělí 14. května členové ústecké okresní organizace Svazu tělesně postižených. Nadační fond Evy Matějkové na ně věnoval 30 tisíc korun.

 

„Zakoupili jsme několik druhů chodítek - čtyřbodová pevná, skládací, kolečková i se sedátkem a košíkem na nákup, dále pojízdné toaletní křeslo, sedačky do vany, stoličku k vaně pro překonání výškového rozdílu, nástavec a madla na toaletu, ohřívací a chladící gelové polštáře větších rozměrů, antidekubitní podložku do vozíku a elektrické polštářky, které se používají před masáží,“ vyjmenovala předsedkyně ústecké organizace Svazu tělesně postižených Milena Černá pomůcky, které mohla pro klienty pořídit díky přispění Nadačního fondu Evy Matějkové.

 

Ten už Svazu v minulých letech věnoval celkovou částku 60 tisíc korun na nákup kompenzačních pomůcek, například na magnetický přístroj, a na rekondiční pobyty členů Svazu. Nadační fond Evy Matějkové působí od prosince 2014 a založil ho jednatel společnosti CS Beton Josef Matějka na památku manželky Evy, která podlehla zákeřné nemoci.

 

Ústecká organizace Svazu tělesně postižených měla ke konci loňského roku 600 členů. Ti se zapojují do aktivit, které pro ně Svaz připravuje. Například v květnu to bude druhý bowlingový turnaj pro čtyřicet osob a v červnu Sportovní olympiáda v netradičních disciplínách v Dubicích pro 110 účastníků.

 

„Nejbližší rekondiční akcí je sedmidenní pobyt v Roztokách u Křivoklátu. Pak je před námi rekreační pobyt v termálních lázních ve Velkém Mederu na Slovensku. Do Františkových Lázní, které pomáhají na ztuhlost svalů a kloubů, pojedeme už po deváté a pořád jsou žádané,“ řekla předsedkyně ústecké organizace Svazu tělesně postižených a organizátorka akcí a pobytů Milena Černá.

 

Oblíbené u seniorů jsou podle ní pobyty ve Františkových Lázních. „Pro velký zájem tam naši členové jezdí dvakrát v létě na týden a jednou na podzim na čtrnáct dní, aby se prostřídali. Za týden absolvují osmnáct procedur řízených lékařem,“ dodala Milena Černá.

 

Foto: Milena Černá

Aktuality