Nadační fond Evy Matějkové

Pomoc rodinného nadačního fondu

5. 5. 2015

Půl milionu korun ročně lidem, kteří potřebují pomoc, poskytne Nadační fond Evy Matějkové (NFEM). Při zprovoznění sídla fondu to řekl předseda správní rady NFEM a jednatel společnosti CS-BETON Josef Matějka. Vzdal hold manželce Evě, která před lety podlehla zákeřné chorobě. „Měla neutuchající energii a snahu v životě něčeho dosáhnout. Firmu CS-BETON a všechno kolem nás dávala dohromady. Bohužel se nepovedlo, aby si užila výsledků své práce. Takový nespravedlivý je život,“ posteskl si Josef Matějka.

S dcerou Petrou, provdanou Čopovou, a synem Markem založili na počet paní Evy nadační fond, který nese její jméno. „Nadační fond je určený především pro lidi, kteří to v životě nemají jednoduché, v prvé řadě lidi se zdravotními problémy. Potřebují pomoc, protože neměli štěstí, že by pro ně existoval program, něco, čím by jim někdo mohl pomoci.,“ přiblížil Josef Matějka.

Zahájení provozu kanceláře se zúčastnili mimo jiné starostové všech ústeckých městských částí. „Starostové jsou dnes a denně v kontaktu s různými problémy a snaží se je nějakým způsobem řešit. Právě oni nám mohou poradit, mají pohled z terénu. Nejde nám o to, abychom někde okázale rozdávali peníze, ale abychom uměli zvážit komu, kde a jakým způsobem pomoct,“ řekl předseda správní rady nadačního fondu.

Konzultantka NFEM a ředitelka Dobrovolnického centra v Ústí nad Labem Lenka Černá zmínila tři programy pomoci - podpory zdravotnictví, program pro jesle a mateřské školy a pomáháme městu Ústí nad Labem. „Výběrová komise se potká s prvními žadateli 25. května,“ řekla Lenka Černá. Založení NFEM je podle ní výjimečná událost. „V Ústí nad Labem a v Ústeckém kraji není takový rodinný nadační fond. Věřím, že přinese inspiraci dalším podnikatelům a úspěšným rodinám našeho regionu,“ řekla Lenka Černá.

Předseda správní rady hodlá oslovit další potenciální přispěvatele. „Čím víc prostředků dáme dohromady, tím víc budeme schopni pomáhat,“ doufá Josef Matějka.

Členové Nadačního fondu Evy Matějkové

Aktuality