Nadační fond Evy Matějkové

Pomoc v roce 2015

18. 12. 2015

50 000 korun Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích, konkrétně na domácí hospicovou péči. „Loni jsme se v domácím prostředí postarali o 31 lidí, kteří až na jednu výjimku odešli ve svém domově, jak si přáli a představovali. Je vidět, že je taková péče potřebná. Rodiny jsou vděčné, že takto poskytujeme lidem v závěru jejich života komplexní péči,“ říká ředitelka Hospice sv. Štěpána Monika Marková. Za dobu činnosti od roku 2001 se stalo po druhé, kdy Hospic sv. Štěpána obdržel o 20 000 vyšší částku, než o kterou žádal. Výběrová komise se shodla, že to je přesně činnost, kvůli které Nadační fond vznikl. Pomoci lidem nemocným i těm, kteří se o nemocné starají.
35 000 korun Centru pro náhradní rodinnou péči v Litoměřicích. Díky částce se může během letošního školního roku doučovat až dvacet dětí. Obvykle dvakrát týdně na dvě hodiny za nimi docházejí doučovatelé - středoškoláci a vysokoškoláci, učitelé v důchodu. Ideální počet je padesát doučovatelů. Působnost Centra je v celém Ústeckém kraji včetně Rumburska a Šluknovského výběžku.
30 000 korun Mobilnímu hospici při ústecké Masarykově nemocnici, jehož péče začíná tam, kde skončilo léčení. Duchovní matkou Mobilního hospice je vedoucí lékařka s atestací v oboru paliativní medicína Jana Dušánková. Za 30 000 korun se mohl zakoupit koncentrátor kyslíku včetně oxymetru. „Párkrát jsme se dostali do situace, kdy byly všechny koncentrátory rozpůjčované. Pacient doma trpěl, nebo v nemocnici čekal, až se přístroj sežene. Proto jsme chtěli, abychom měli jeden k dispozici pro kritické okamžiky. Pocit dušnosti je mnohem horší než veškeré možné bolesti, to je stres pro pacienta i pro bezradnou rodinu,“ konstatuje Jana Dušánková.
30 000 korun okresní organizaci Svazu tělesně postižených v Ústí nad Labem. Část použila na dopravu na poznávací zájezd a také na kompenzační pomůcky - nákup hracích prvků používaných při sportovních olympiádách.
10 000 korun Rodinnému centru Mozaika v Lovosicích. Radovaly se děti na příměstských táborech při virtuálních výletech po světě.

Aktuality